O autorze
Polecamy, chwalimy się , wspieramy... Tu warto zajrzeć!

Akademia Przyszłych Mam w Szampan i Truskawki

Czas ciąży, to czas wielkich zmian w życiu Kobiety, Rodziny. To czas radości, ale i wielu obserwacji, obaw. To na pewno moment też w którym zmieniamy swoje priorytety, nad wieloma kwestiami zastanawiamy się po raz pierwszy i na wiele pytań nie tak łatwo nam znaleźć odpowiedź. Wiele emocji rodzi się w naszej głowie, ciele. Znajomi żyją wcześniejszym rytmem, a Rodzina mówi o swoich doświadczeniach, które są dla nas cenne, ale czujemy że nie zawsze dokładnie tak jest w naszym przypadku.

Samo spotkanie z Kobietami, które również tak jak Ty przygotowują się do roli Przyszłej Mamy daje ogromne poczucie szczęścia, zrozumienia i pozytywnej energii, która pozostaje z nami na długo. Zapraszamy Cię do Akademii Przyszłych Mam, gdzie w komfortowych i eleganckich wnętrzach Szampan i Truskawki wspólnie będziemy przeżywać to co ważne, śmiać się i czuć się zrozumiałe. To wyjątkowe warsztaty dla Kobiet w ciąży z ogromną dawką potrzebnej teorii, jak i praktyki. Energia Kobiet, to ogromny potencjał o którym warto pamiętać. Szczególnie w takich sytuacjach.

Jako właścicielka Szampan i Truskawki, która również jest w tym wyjątkowym stanie – z całego serca zapraszam będąc Gospodarzem i Uczestnikiem warsztatów.

TEMATY NASZYCH SPOTKAŃ

26.08 – Asertywność PRZYSZŁYCH MAM – dla dobra swojego i Dziecka; jak być Mamą taką jak chcę. Spotkanie prowadzone przez Adrianę Klos

Twoje dziecko chce Cię widzieć zadowolona z siebie i spełnioną. Życie w zgodzie ze sobą i zasadami asertywności, na pewno Ci w tym pomoże.
Zapraszamy Cię do wspólnej zabawy "Asertywność Mamy":
- poćwiczysz z nami stawianie granic i odmawianie w nieraniący sposób
- uświadomisz sobie lub przypomnisz swoje prawa i pragnienia
- nauczysz się jasno wyrażać swoje emocje i potrzeby
- poćwiczysz z nami komunikowanie oczekiwań
- zrozumiesz na czym polega asertywna relacja ze sobą
- odkryjesz moc asertywnego monologu wewnętrznego
02.09 – Wszystko o co PRZYSZŁE MAMY chciałyby spytać – jak oswoić poród – część 1 – teoria. Spotkanie prowadzone przez Doulę Justynę Antonik

To pierwsza część spotkania podczas, którego będziemy oswajać poród. Mamy wiele pytań i często słyszymy radę „Miliony osób rodziło przed Tobą i dały radę, to i Ty dasz radę.”. Cudownie, ale przydałoby się trochę praktyki i teorii, bo wiadomo, że nie taki diabeł straszny jak go malują pod warunkiem, że się dobrze przygotujemy.


A gwarancją tego przygotowania jest spotkanie z kompetentną osobą, która dzięki swojemy szerokiemu doświadczeniu wprowadzi nas w tajniki praw Mamy, wyprawki i torby. Opowie nam dokładnie jak ważna jest rola wsparcia i przygotowania przed tym cudownym, ważnym dniem, który ma prawo wzbudzać w nas wiele emocji. Bo to, że zapamiętamy go do końca życia, to już jest pewne. Zadbajmy o to, aby były to dobre wspomnienia.

09.09 – Wszystko o co PRZYSZŁE MAMY chciałyby spytać – jak oswoić poród – część 2 – praktyka. Spotkanie prowadzone przez Doulę Justynę Antonik

To druga część naszego poprzedniego spotkania. Tym razem zajmiemy się praktyką związaną z porodem. Wiemy, jak ważne jest, aby tę wiedzę zdobyć przed tym wielkim wydarzeniem, a nie po. Wprawdzie później mamy wiekszą wiedzę, bo jesteśmy doświadczone, ale wtedy ta wiedza już będzie tylko pytaniem „dlaczego wcześniej o tym nie wiedziałam?”

Warto zadbać o pozytywne wspomnienia, które są bardzo ważne dla Przyszłych Mam, jak i ich Dzieci. To właśnie te chwile mają wpływ na całą przyszłość. Skupimy się na aktywności w czasie ciąży i porodu. Odczarujemy co się dzieje z hormonami i bólem podczas porodu oraz jak dać sobie wsparcie fizyczne.

16.09 - Chusta PRZYSZŁEJ MAMY – jak używać, czy warto, co to daje. Spotkanie prowadzone przez Justynę Antonik

Podoba Ci się idea noszenia dzieci w chustach? Zastanawiasz się czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojej Rodziny? Specjalnie opracowany program warsztatów sprawia, że są one idealnym wstępem do chustonoszenia jeszcze w okresie ciąży.

W trakcie spotkania omówimy wykorzystanie chusty w ciąży (zachustujemy brzuszek ciążowy), porozmawiamy o kangurowaniu oraz praktycznie przetestujemy chustę rebozo, która jest używana do masażu w ciąży, w trakcie porodu, połogu i masażu zamykającego. Nauczymy się wiązać kieszonkę i omówimy dalsze etapy noszenie dzieci. Pracujemy na fantomach :). Do dyspozycji jest też stosik chustowy. Jest również możliwość wyboru i zakupu chusty.

DANE ORGANIZACYJNE
• Terminy: 26.08, 02.09, 09.09, 16.09.2015 w Szampan i Truskawki
• Ilość miejsc ograniczona do 16 osób (zajęcia odbywają się przy grupie min 8 osób)
• Zajęcia trwają 3 godziny: 10.00-13.00
• Inwestycja: 140 zł za 1 warsztat lub 480 zł za karnet (120 zł za 1 warsztat; karnet obejmuje 4 warsztaty i daje gwarancję miejsca)
• Jak się zarejestrować?
1. Wyślij maila na biuro@szampanitruskawki.pl z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu
2. Wpłać (w zależności od opcji, jaką wybierasz): 200 zł zaliczki na KARNET lub 480 zł za KARNET lub 140 zł za 1 warsztat - numer konta: 56 1950 0001 2006 2614 3711 0002 z dopiskiem "Akademia przyszłych Mam” lub KUP BILET przez Evenea
• Masz pytania? biuro@szampanitruskawki.pl, + 48 502 154 676

WIĘCEJ O PROWADZĄCYCH
Adriana Klos - autorka wielu artykułów m.in. w Rzeczpospolitej, Wirtualnej Polsce czy Polityce, a także w magazynach psychologicznych „Sens” i „Charaktery”. Autorka popularnego warsztatu dla magazynu „Charaktery” - Oswoić stres, odzyskać spokój. Realizowała projekty dla LuxMedu, Banku BPH. Na co dzień prowadzi własny Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju „Strefa Zmiany, a w nim konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i par.

Justyna Antonik - Doula na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, doradca macierzyński, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich Akademii Noszenia Dzieci, instruktor masażu dziecięcego oraz aktywnej szkoły rodzenia. Mama dwóch wspaniałych chłopców, dzięki którym uczy się rodzicielstwa cały czas, dzień po dniu i na nowo odkrywa świat. Współpracuję m.in. z Fundacją Wspierania Kobiet i Rodzin – ORIGO, Fundacją Rodzić po Ludzku, Fundacją Razem przez Macierzyństwo. Jestem wolontariuszką w Instytucie Matki i Dziecka.

Więcej na: www.szampanitruskawki.pl/akademiaprzyszlychmam
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...